KONST / Litografier / Litografi 15554053
nr 1555 4053
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, "Lappland", Signerad, numrerad 77/360, bildmått 67x27 cm, yttermått inklusive ram: 77x39 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 augusti 2023
kl 20:07:04
14/8 18:40:20
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman